Mąż wziął kredyt bez mojej zgody

Pobierz

Mozna: 1.. Giga Data dodania: 28-11-2016 12:57 takiego .Spłata kredytu zaciągniętego za zgodą małżonka po rozwodzie.. Mam pytanie dot.. Prawodawca ma tu na myśli np. wyżywienie, ubranie, warunki mieszkaniowe, ochronę zdrowia, rozwój duchowy i kulturalny.Gdy współmałżonek wyraził zgodę na zobowiązanie, komornik ma prawo ściągać dług z majątku wspólnego, ale nie z osobistego.. przez: wiola_Z | 2010.11.25 14:14:9 .. Jako, że byliśmy w związku małżeńskim warunkiem uzyskania kredytu było wyrażenie zgody przeze mnie jako współmałżonka.Generalnie rzecz ujmując można sobie wyobrazić sytuację, w której jeden ze współmałżonków może bez zgody drugiego współmałżonka wziąć kredyt hipoteczny.Tak więc mąż może wziąć kredyt, którego zabezpieczeniem będzie ustanowienie hipoteki na mieszkaniu.. Do takiej kwoty nie potrzebna jest w banku zgoda współmałżonka.. Dowiedziałam się przez przypadek że mój mąż wziął na brata i bratową kilka kredytów (bagatela blisko 80 tys.).. gorzej jesli byly to kredyty konsumpcyjne bo je moze zaciagac on sam, ale .Mój mąż za moimi plecami zaciągnął kredyt w banku w wysokości 20 000 zł.. Mąż klientki obecnie jest osobą bezrobotną (bez prawa do zasiłku), niedawno utracił pracę.. Czy mając wspólne konto z mężem może on bez mojej zgody wziąć kredyt obciążający nasz rachunek w banku?. Taka bezwzględna zasada istnieje od 20.01.2005r..

Mąż wziął duży kredyt bez mojej wiedzy.

Na konto wpływają jedynie moje dochody gdyż mąż dostaje wypłatę do ręki.. Owszem, może być potrzebna jeśli wartość kredytu jest znaczna.. Kredyty były wzięte albo na działalność gospodarcza ,którą wtedy maż prowadził albo na wydatki domowe (proszę o wyjaśnienie czy jest .§ Kredyt wzięty bez mojej zgody jak się zabezpieczyć (odpowiedzi: 1) Witam Mój mąż bez mojej wiedzy wziął w 2006 roku kredyty w trzech różnych bankach.. jesli nie byly to kredyty konsumpcyjne - tj. na "zwykle potrzeby rodziny" - a inne, to jesli zaciagal je bez Twojej wiedzy - jesli dobrze pamietam - to nie odpowiadasz za nie.. W przypadku długów zaciągniętych przez jednego z małżonków nawet bez wiedzy i zgody drugiego, jeśli kredyty mają zaspokoić normalne potrzeby rodziny, za ich spłatę odpowiedzialni są oboje małżonkowie solidarnie.. Jeśli bank uzna, że mąż.Witam serdecznie!. Te pieniądze są przeznaczone na jego przyjemności.Jeśli mąż bez zgody żony pożyczył pieniądze bądź podżyrował pożyczkę, której pożyczkobiorca nie spłaca, wówczas sam odpowiada za długi.. Czy bank bedzie potrzebował mojej zgody na kredyt?. > > Jest to kredyt i kredytobiorca jest sam mąz, ale do konta którego > > jestem współwłaścicielem > No to aby mąż zaciągnął kredyt Twoja zgoda nie jest potrzebna.. Teraz ja już prawdę znam i chcę spróbować ratować sytuację..

.Współmałżonek wziął kredyt bez mojej zgody.

Kiedy mąż lub żona skorzystali z kredytu, ale nie poinformowali o tym współmałżonka, bank nie może żądać spłaty z majątku wspólnego, ale sięgnie po środki pochodzące z pensji zadłużonego.. Co mogę w takiej sytuacji zrobić i jak się zabezpieczyć, abym to nie ja musiała ten kredyt w przyszłości spłacać?Jeśli na przykład mąż decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania kredytowego bez zgody i wiedzy swojej żony, a pomiędzy małżeństwem obowiązuje ustrój wspólności majątkowej, to zgodnie z art. 41 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, bank przy braku spłaty rat kredytowych będzie mógł żądać zaspokojenia roszczeń tylko z majątku osobistego dłużnika, jego wynagrodzenia za pracę itp., oraz na przykład z korzyści uzyskanych z przedmiotów majątkowych, praw autorskich .Kredyt wzięty bez mojej zgody jak się zabezpieczyć .. Pani Zuzanna nie może po jego śmierci żądać jej unieważnienia, nie ma też podstaw do domagania się od.>>> Przed kilkoma miesiącami mąż (wtedy jeszcze mąż) wziął do naszego >>> wspólnego konta kredyt (ok 30tys.. Jesteśmy przed rozprawa rozwodową, ale nie mam separacji ani rozdzielności majątkowej, czy to znaczy że.Ratunku, co robić.. Dowiedziałam się o tym, bo dzwoniła Pani z Eurobanku, że jest opóźnienie w spalcie raty.. Oznacza to, że komornik nie ma prawa ściągać należności z Waszego majątku wspólnego ani też z osobistego majątku żony..

Chciałam...mąż zaciąga kredyty bez mojej wiedzy.

Kredyt na 10 tysięcy zł.. Banki nie chcą udzielić mi żadnych informacji.. Czy w razie niespłacania pożyczki przez męża ojciec męża może domagać się spłaty ode mnie.Anna P. zgłosiła się po poradę, gdyż jej mąż zaciąga kredyty bez jej zgody i wiedzy.. Kredyt męża bez mojej .>>> (gotówkowego) bez mojej zgody?. Nie miałam pojęcia, że chce zrobic cos takiego.. i Czy bank bedzie sprawdzał w BIK moją historię kredytową jak nie spełniam wkredyt bez zgody współmałżonka-odpowiedzialność - napisał w Prawo cywilne: Witam serdecznie!. Mozna?. Może jedynie zająć pensję męża oraz jego osobiste dobra.Dlatego, że nasze prawo nie wymaga zgody małżonka, na zaciągnięcie kredytu czy pożyczki, bez względu na ich wysokość.. zaciągania kredytu.Mój mąż bardzo dobrze zarabia i ma kilka kont w różnych bankach,do których nie mam i nigdy nie miałam upoważnienia.W listopadzie drogą listową przyszło do męża pismo z banku z prywatnym listem przewodnim napisanym przez pracownicę banku, że .Dług po ślubie Kiedy mąż narobił długów już po ślubie, wszystko zależy od tego, czy żona wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązań finansowych przez męża, czy też nie.. Witam Mój mąż bez mojej wiedzy wziął w 2006 roku kredyty w trzech różnych bankach..

Co robic, jeśli maż wziął kredyt bez mojej wiedzy?

Adam Data dodania: 04-01-2017 16:09 Ja tam pożyczyłem bez wiedzy żony 5000zł bo miałem swoje potrzeby, oddałem i jakoś wszystko jest w porzadku, a zona do tej pory nie wie hehe: 1.. Pani Anna twierdzi, iż małżonek zaciąga zobowiązania na krótki okres, w firmach pożyczkowych niewymagających potwierdzenia uzyskiwanych dochodów.Jeżeli małżonek zaciągnął kredyt lub pożyczkę bez zgody swojej "drugiej połówki" to wierzyciel (bank), gdy dług nie zostanie uregulowany może żądać zaspokojenia z: majątku osobistego dłużnika, z wynagrodzenia za pracę lub z dochodów uzyskanych przez dłużnika z innej działalności zarobkowej,Ale jak to zwykle bywa, trudno uniknąć wyjątków.. Rozdzielczość majątkową mamy ustanowioną dopiero od lipca, a mąż wziął kredyt w czerwcu.. Ale też ważne jest co na ten temat mówi umowa rachunku wspólnego.Po wstepnej rozmowie w banku, okazło się ze maż moze wziac sam kredyt na siebie, 2800 zarobków i ma na utrzymaniu 3 osoby.. na długi okres.. Kredyty były wzięte albo na działalność gospodarcza ,którą wtedy.Witam.. >>> Pozdrawiam .0.. Skoro nie wiedzieliśmy o kredycie, musimy go spłacać?. Sprawa się wydała bo brat z żoneczką nie płacą.Mąż wział pożyczkę od swojego ojca - 70 000 pln - wszystko legalnie ,odprowadził 2% do skarbówki .Czy mógł to zrobić bez mojej zgody (podpisu) ?. Jestem wsciekla, bo zrobił to za moimi plecami a powinien byl mi powiedziec.. co wiecej mamy już pewne problemy finansowe i ten kredyt tylko pogarsza sytuacje.. Rafał Data dodania: 13-05-2018 08:29 Moj ojciec rencista z dochodem na 1300 zl nabrał kredytow bez zgody mojej matki na 80 tys. )- co wazne na to konto od klikunastu >>> miesiący nie bylo żadnych wpływów (ani moich ani jego).. Nie widziałam tych pieniędzy na oczy.. Większośc banków w takiej sytuacji nie będzie żądać zgody małżonka na zaciągnięcie kredytuW razie braku spłaty kredytu przez męża, bank będzie mógł zaspokoić się własnie z egzekucji z nieruchomości.. Jeśli mąż bez zgody żony pożyczył pieniądze od bliskiego znajomego, wziął szybki kredyt, bądź podżyrował pożyczkę, której pożyczkobiorca nie spłaca, wówczas sam odpowiada za długi.Kredyt męża obciążający wspólne konto.. Jeszcze jedno - niezależnie od tego, czy kredyt został zaciągnięty z wiedzą i zgodą współmałżonka czy też nie, bank nie ma prawa wyjawić nam informacji dotyczących kredytu zaciągniętego przez współmałżonka .Od 20 stycznia 2005 r. banki mogą udzielić kredytu jednemu z małżonków bez konieczności wyrażenia zgody przez drugiego małżonka.. Tajemnica bankowa.. Czy to (.). czytaj dalej» (Zobacz odpowiedzi)Umowa o kredyt pozostaje ważna nawet wówczas, gdy żona nie wyraziła zgody na zadłużenie męża.. Jak bank zareaguje na to, że ja jako żona napisze prośbę zmniejszenia rat?. Mąż zaciągnął bez mojej wiedzy i zgody duży kredyt (podał, że jest singlem), wpadł w pętle długów i depresję, podejmuje błędne decyzje..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt